Preloader Kapat
Bedensel Gelişim

Bedensel Gelişim

“Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.” İlkesiyle güne başlarken çocuklarımızın zihinlerini ve bedenlerini uyandırmak için uyguladığımız çocuk pilatesi ile onlara hareketli, sağlıklı bir hayat alışkanlığı kazandırmak amacımızdır. Oyunla, müzikle, top, çember, band gibi aksesuarlarla, nefes alıp-vermek, kas germek, güçlendirmek… Bu etkinliklerle sağlık büyümelerine yardımcı olmayı hedefleriz.

Pilates;  vücutları gelişmekte olan çocuklarımızın fiziksel uygunluklarının  yanı sıra ritm ,arkadaşlık duyguları, paylaşım, birlikte hareket, aile dayanışması, sosyalleşme, konuya odaklanma, disiplin ve saygı  da sağlar. Çocuklar büyürken  öğrenmek, eğitilmek, arkadaşlık etmek isterler, pilatesle, birlikte nefes alıp vererek, birlikte hayal gücünü kullanarak, egzersizler yaparak, birlikte fikir yürüterek onların isteklerine destek oluyoruz.

Ülkemizin en önemli sağlık kurumlarının ilgili alan yetkililerni ce hazırlanan yemek listelerimizle çocuklarımızın sağlıklı ve dengeli beslenmelerine dikkat ederiz. Çocukların fiziksel olarak yapabildikleri ne varsa kendilerinin yapması, zorlandıkları durumlarda destek olunması, ancak ve ancak o eylemi yapmaya yetecek fiziksel olgunluğa henüz erişmedikleri takdirde onlar yerine yapılmasına yönelik çok net bir politikamız vardır. Bu politika; çocukların sorumluluk ve özerklik duygularının pekişmesi için önemli olduğu kadar motor becerilerinin gelişmesi adına da çok önemlidir.