Preloader Kapat
Dil Eğitimi

Dil Eğitimi

İngilizce programımız ana programla uyumlu bir biçimde iç içe hazırlanır. Çocuklarımız o ay hangi temayı işliyorsa İngilizce programı da aynı tema üzerinden devam eder. Böylelikle çocuklarımız kendisini farklı bir dilde de ifade edebilmenin önemini anlar.

Programın temel amacı; akademik İngilizceye geçmeden önce İngilizceyi sevmeleri ve bu dili zorla değil, merak ederek öğrenmelerini sağlamaktır. Bu öğrenimin hedeflerine ulaşma aşamasında karakter yaratma, kukla konuşturma, deneyimleme ve uygulama metotları kullanılarak pekiştirmeler yapılır. Dili; yaşayarak, canlandırarak ve oynayarak öğrenmeleri hedeflenir. Anaokulu öğrencilerimiz etkinliklerde Pearson yayınlarının ve Macmillan kitaplarının yanı sıra Matfen eğitim materyallerini harmanlayarak kullanırlar.

Fransızca etkinlik saatlerimizin amacı ise çocuklarımızı duymaya aşina olmadıkları bu dille tanıştırmak, Fransızcaya işitsel olarak maruz bırakmak ve oyun oynarken duydukları kelimelerin Fransızca olduğunu fark edebilmelerini sağlamaktır.