Preloader Kapat
Robotik Kodlama

Robotik Kodlama

X,Y,Z kuşaklarının ardından “Alfa Kuşağı” çocukları -2012 ve sonrası doğan çocuklar- aramızdalar. Hayatları boyunca daima teknoloji ile iç içe olacak yepyeni bir nesil… Bilgiye erişimleri çok kolay ve hızlı olacağından en girişimci nesil olacaklar.

Avantaj olarak görünen teknoloji, insan hayatında dezavantaja dönüşebilmektedir Tablet ve telefon bağımlılığı çocuk eğitiminde ailelerin karşılaştığı problemler arasında üst sıralarda yer alıyor. Bu dezavantajlı görünen durum, robotik ve kodlama eğitimleri ile avantaja dönüştürülebilir.

Robotik ve kodlama çalışmaları bireye; algoritmik ve analitik bakış açısı kazandırmakta, yaratıcı düşünceyi geliştirmekte, olaylar arası bağlantı kurabilme ve yorum yapabilme yeteneğine destek olmakta, hayal gücünü geliştirmekte, merak duygusu uyandırmaktadır.

Eğitim hayatlarına okul öncesi dönemde ve ilkokul döneminde devam eden çocuklarımız için “Eğlenirken Öğrenme” ilkesine göre özel hazırlanan oyun destekli robotik ve kodlama eğitimi ile , sevimli robotlar tasarlayacak ve bu robotlarını hareketlendirecekler. Bunun yanında Code.org, Scratch Jr., Kodable, Code Karts, Cubetto gibi uygulama ve materyallerini kullanarak çocukların algoritmayı öğrenmeleri ve hayatlarına uygulamaları amaçlanmaktadır.