Preloader Kapat
Kayıt Bilgileri

Kayıt Bilgileri

Matfen Koleji 9. ve 10. sınıf programının amacı öğrencilerimizin akademik gelişimini eksiksiz tamamlarken; hayal gücü ve vizyonlarını da en üst düzeye çıkaran disiplinli ve üretken bir eğitim sağlamaktır. Öğretim programımız sayesinde öğrencilerimiz bir yandan üniversite sınavlarına kuvvetli bir şekilde hazırlanırken diğer yandan kendilerini ve ilgi alanlarını öğrenerek geleceklerine güvenle hazırlanırlar. Ana akademik derslerin yanında yabancı dil programı, görsel sanatlar ve müzik etkinlikleri, robotik-kodlama projeleri, toplumsal duyarlılık ve farkındalık çalışmaları ile çok yönlü, kendine güvenen, üretken ve Atatürkçü bireyleri ülkemize kazandırmayı görev biliriz.

11. ve 12. sınıf programlarımızın hedefi ise; MEB müfredatını detaylı bir şekilde anlatırken, öğrencilerimizin girecekleri sınavlardaki tüm konulara ve sorulara eksiksiz bir şekilde hazırlamaktır. Disiplinli ve planlı programımız sayesinde tüm konular detaylı bir şekilde anlatmakta ve bilgi eksikleri en aza indirlmektedir. Düzenli ödev, sınav ve geri besleme zinciri ile konular sürekli tekrar edilerek pekiştirilmekte ve bu sayede öğrencilerimizin en yüksek puana ulaşması hedeflenmektedir. Geçmişten bugüne kurumumuzda uyguladığımız deneme sınavlarında, öğrencilerimizin aldığı puanlar ile, gerçek  sınavlarda elde ettikleri sonuç ve başarı sıralarının çok büyük ölçüde örtüştüğü gözlemlenmektedir. Bu durum yıl içi sınavlarımızın ne denli gerçekçi ve ölçücü olduğunun göstergesidir. 

Okulumuzda öğrenim gören öğrenciler, sınav taktikleri, zaman yönetimi, test tekniği, programlı çalışma yöntemleri, üniversite ve meslek tercihi konularında da rehberlik ve ölçme değerlendirme uzmanlarımız tarafından yönlendirilir. Öğrencilerimiz, kendi alanında uzman öğretmenlerle hem MEB müfredatına hem de fazladan yapılan derslerle sınav müfredatına hakim olarak tam gün öğrenim görürler.