Preloader Kapat
Yabancı Dil

Yabancı Dil

Yabancı dil programlarımızın amacı, öğrencilerimizin İngilizceyi ileriki hayatlarında tüm platformlarda ya da gündelik hayatta özgüven içinde kullanarak kendilerini rahatlıkla ifade edebilme becerilerinin kazandırılmasıdır. Uyguladığımız İngilizce programı sonunda öğrencilerimiz hayatın bir çok alanında kendilerini etkin ve doğru bir şekilde hem sözlü hem de yazılı olarak ifade edebilmeyi öğrenirler. Öğrencilerimiz edebi, akademik, gündelik gibi farklı türlerdeki kaynakları rahatlıkla okuyup, değerlendirme yapmayı; deneme, analiz, anı gibi çeşitli yazı türlerinde yazılar hazırlayabilmeyi ve son olarak da zengin kelime dağarcığı ve dil bilgisi ile farklı konularda konuşup karşılarındakini anlayabilmeyi öğrenirler.

Matfen Çayyolu Kolejimiz, dünyanın önde gelen İngilizce yayın evi Pearson ile gerçekleştirdiği çözüm ortaklığı kapsamında PTE Academic Resmi Sınav Hazırlık Merkezi olmuştur. Bu sayede Pearson tarafından PTE dersi verme eğitimi almış sertifikalı öğretmenlerimizle çocuklarımız nitelikli seviyede PTE Academic eğitimi almaktadırlar. Bu sayede 11.sınıfın sonunda öğrencilerimizin PTE Academic sınavından başarılı bir sonuç alması amaçlanmaktadır.

PTE Academic, 4 genel dil becerisini ölçen ve ÖSYM denkliği (YDS denkliği) bulunan, kendi alanında en sık seansa sahip ve en kısa sürede sonuç raporu veren bilgisayara tabanlı İngilizce dil yeterlilik sınavıdır. PTE Academic sınavına katılan adaylar, sınav sonuçlarını yurt içinde hazırlık atlama, yüksek lisans, doktora, yurt dışında ise eğitim başvurularının yanısıra İngiltere ve Avustralya göçmenlik ve vize başvurularında kullanabilmektedirler. Aynı zamanda TÜBİTAK, TEV, Fulbright, Jean Monnet eğitim bursu başvurularında hatta THY, Turkcell, Aselsan vb. önde gelen kurumlarda iş başvurularında kabul edilmektedir.