Preloader Kapat
Sağlık ve Güvenlik

Sağlık ve Güvenlik

Kendi müstakil binalarımızda öğrencilerimizin sağlıklı ve güvenli bir şekilde eğitim ve öğretim görmeleri için tüm önlemler alınmıştır ve devamlı olarak günümüzün şartlarına uygun olarak geliştirilmektedir.

Okulumuzun güvenlik hizmeti "Özel Güvenlik Teşkilatı Yönetmeliğine" uygun olarak, dünya ve Türkiye'nin önde güvenlik firmalarından biri olan Securitas Güvenlik tarafından yürütülmektedir. Buna ilave olarak okulumuzun tüm giriş, çıkışları ve okulumuzun çevresi sıklıkla Matfen personelimizce de denetlenmektedir. Öğrencilerimiz kayıt formunda belirtilen şahıslar haricinde velisinin yazılı dilekçesi olmadan kimseye teslim edilmez. Ziyaret ve iş için gelen misafirlerimize “Ziyaret Kart Sistemi” uygulanmakta ve ziyaretçilerimiz kayıt altına alınmaktadır.

Okulumuz, çocuklarımızın güvenliğini ilgilendiren her konuda gerekli tedbirleri almakta ve teknolojiden de faydalanarak güvenlik hizmetini en üst seviyede vermektedir. Kamera sistemleri, uzaktan erişim ile “Kamera İzleme Merkezimize” bağlanmıştır. Kameralarımızın elde ettiği bire bir canlı görüntüler, 7 gün 24 saat uygulaması ile kesintisiz olarak izlenmekte ve belirli sürece kayıt altına alınmaktadır.

Okul binası her türlü tehlikeye karşı güvenle korunmaktadır. Yeterli sayıda yangın söndürme aleti ve yangın alarm sistemi vardır. Bunların düzenli bakım ve kontrolleri yapılmaktadır.

Temizlik çalışanlarımız tüm binalarımızda hijyenin en üst seviyede sağlanması için düzenli olarak kontrollerde ve çalışmalarda bulunmaktadır.

Ayrıca tüm öğrencilerimiz ve çalışanlarımız özel sigorta güvencesiyle istenmeyen olumsuzluklara karşı kurumumuz tarafından sigortalanmıştır.